MT SAĞLIK YURT DIŞI PAZARINI B2B PLATFORMU İLE GENİŞLETTİ!

Rabia SERT- Dış Ticaret Sorumlusu

Medikal ve sağlık sektörü son yıllarda küresel ölçekte önemli büyüme göstermesi ile faaliyetlerini hız kazandıran Mt Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. uzun yıllardır yurt içi pazarda gösterdiği başarıları, yurt dışı pazara taşımak adına TukishExporter ile çalıştıklarını belirtti.
İsrail, İran, Ürdün, Lübnan, Fas, Kamerun, Kosova, Arnavutluk, Bulgaristan, Litvanya, Özbekistan, Pakistan, Yemen, Bahreyn, Libya, Makedonya, Hindistan, Yunanistan, Ukrayna, İngiltere gibi ülkelerde gösterdikleri başarılı ihracat faaliyetlerini genişletmek isteyen Mt Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Dış Ticaret sorumlusu Rabia Sert, “Yurtdışı pazarda gösterdiğimiz ve göstereceğimiz başarılarda, bize destek sağlayan en güvenilir platform olarak gördüğümüz TurkishExporter üyeliğimizin 5. yılında birçok ülkeye ihracat gerçekleştirdik’’ dedi.
16 yıllık tecrübesiyle medikal ve sağlık sektörünün başarı firmaları arasında yer alan Mt Sağlık Ürünleri B2B e-ihracat platformu TurkishExporter’ın güçlü iş birliği ile yurtdışında distribütör firmalar elde edip, marka ve firma bilinirliğimizi sağladıklarını vurguladı.
Dünyada hızla değişen şartlar medikal ve sağlık sektörünün en az savunma sanayisi kadar stratejik öneme haiz olduğunu belirten ve büyük yatırımlar yapan Mt Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 11 kategoride 150’yi aşkın ürün çeşitliliği ile yüksek kalite standartları doğrultusunda daima en iyiyi sunmak üzere çalışarak, her geçen gün büyüyerek yükselmeye devam etmektedir.
Medikal ve sağlık sektörüne yurtdışından taleplerin her geçen gün daha da arttığını ve büyüme potansiyelinin yüksek, stratejik bir sektör olduğunu vurgulayan Sert, “Küresel hedeflerimize ulaşmak için; Yurt dışı fuarlarda tanıştığımız firmalar dışında, TurkishExporter’ın anlık ihtiyaç duyan müşterileri bulmamızı sağlaması, bizim pazar payımızı yükseltmemizde önemli bir destek sağlamaktadır.’’ dedi.

Diğer Hikayelere Göz Atın