PEMKA ELEKTRİK 15 ÜLKEDEN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR!

Emre PEMBECİ- Genel Müdür

İstanbul’da kurulan ve 1994 yılından günümüze dek modern üretim tesislerinde son teknoloji makine parkurlarıyla elektrik ve aydınlatma alanında dünya standartlarında üretim gerçekleştiren Pemka Elektrik dünyanın birçok ülkesinde güçlü partnerlere sahip olduğunu ve ihracat ağını daha da artırmayı hedeflediğini açıkladı.
Türkiye pazarının %50’sine yakın hakimiyeti ve 20 ülkeden fazla ülkeye yaptığı ihracatlar ile kendi sektöründe standartlarını sürekli takip ederek son güncellemeler ile stratejisini oluşturduğunu vurgulayan Pemka Elektrik, kaliteli üretim ve montaj hizmeti ile birçok önemli marka ve firmanın çözüm ortağı konumunda olduğunu belirtti.
Pemka Elektrik Ürün Kalitesiyle Fark Yaratıyor
Sektördeki 26 yıllık tecrübesiyle kaliteli üretime öncelik veren Pemka Elektrik piyasaya sundukları her bir ürünün üretim aşamasından başlayarak imalat, montaj ve satış süreçlerinde uzman kadrosu ile sahip olduğu donanım ve ekipmanlar ile sürekli kendini yenileyerek dünyaya daha kaliteli hizmet sunabilmek adına yeni yatırımlarımlar gerçekleştirdiklerini dair açıklamalar yaptı.
Pemka Elektrik’in tecrübeli genel müdürü Emre Pembeci; Dünya’nın her noktasına ulaşma hedefi ile kısa sürede ihracat ağını geliştirerek bu alanda Türkiye’nin en büyük e-ihracat platformu olan TurkishExporter ile çalıştıklarını belirtti. ‘Sektörde ihracat ve ithalatçıları bir araya getiren güvenilir ve kaliteli hizmeti olan TurkishExporter sayesinde güzel ihracatlar yaptık ve platform üzerinde halen aktif görüşmelere devam ediyoruz. Üyeliğimizin daha 1 yıl olmamasına rağmen 300.000 dolarlık bir ihracat kazanımı sağladık.’ dedi.
Pandemide Hız Kesmeden Üretime Devam Etti
2020 yılında tüm dünya pandeminin etkisindeyken bile üretimine hız kesmeden devam eden firma, yaptığı ihracatlar sayesinde Türkiye ekonomisine pozitif katkı sağladı. Pemka Elektrik genel müdür Emre Pembeci, her yıl hedeflediklerinin üzerinde bir ihracat büyüme ivmesi yakaladıklarını belirtirken bu sene birlikte çalıştıkları e-ihracat platformu olan TurkishExporter ile hedeflerini büyüttüklerini söyledi. ‘2021 başından bu yana TurkishExporter’un katkılarıyla birlikte ihracat oranlarımızda %30’luk bir büyüme hedefliyoruz.’’

Diğer Hikayelere Göz Atın