PLATIN BALANS SAN. TIC. LTD. STI.

Türkiye
year 14 YIL

Firmamız AB nornlarında kurşun veya zamak olmak üzere istenilen spesifikasyonlarda ürünler üretebilmektedir.

PLATİN BALANS

1991 yılında tekerlek balans ağırlığı üretimiyle başlayan Platin balans üretimini tekerlek balans ağırlıkları, tespit yayları (klips) tasarımı, üretimi ve satışı ile yoluna devam ederek Ar-Ge çalışmalarını her geçen gün ilerletmektedir.
OPEL Türkiye LTD. ŞTİ.’nin tedarikçisi olmuştur.
Firmamız MAN, MERCEDES BENZ,OTOYOL A.Ş ve BMC A.Ş. nin tedarikçisidir.
Firmamız almış olduğu ISO / TS 9001. 2000 belgesinin akabinde ISO / TS 16949. 2002 çalışmalarına başlamış olup bu doğrultuda tamamıyla müşteri odaklı çalışmaktadır.
Avrupa ile eş zamanda çalışmalara başlamış olan firmamız çevreye olan duyarlılığını ISO / TS 14001 belgesi çalışmalarına başlayarak göstermeye devam etmektedir.
2004 yılında kurşunsuz balans ağırlıkları ilgili Ar-Ge çalışmalarına başlayan firmamız Avrupa yasaklı malzemeler konusunda 2 yıl içinde büyük yol kat ederek ciddi yatırımlar gerçekleştirmiştir. Bunun en büyük sebepleri kurşununun insan sağlığına ve çevreye büyük ölçekte zarar vermesidir.
Bunlarla birlikte (ELV direktifi) doğrultusunda çalışmalarına devam eden, Platin Balans Alternatif malzeme olarak çinko balans ağırlıkları üretimine başlamıştır. Ayrıca Ar-Ge departmanımızla birlikte yapılan çalışmalar doğrultusunda müşteri isteklerine öncelik verilerek müşteri memnuniyetini hedeflemektedir.
Üretim politikamız sürekli iyileştirmedir.
Firmamız yeni başladığı her müşterisi doğrultusunda makine parkını geliştirerek kapasitesini sürekli olarak arttırmaktadır. Bu doğrultuda ihtiyaç halinde her müşterisinin ek taleplerine yetişebilmektedir.

Devamını Oku
Konum
0 /50