Sık Sorulan Sorular

Turkishexporter hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarına göz atın..
Turkishexporter.net üyeliği ihracatçı ve ithalatçı firmaları aynı ortamda buluşturan bir sistemdir. Sisteme üye olarak ürünlerinizi tanıtabilir, gelen alım taleplerini takip edebilir, alıcı firmaların bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Ürünlerinize veya markanıza arama motorlarında dünyanın her tarafından daha kolay ulaşılmasını sağlayabilirsiniz. Kısaca elektronik ortamda kendi sektörünüzle ilgili dünyanın en büyük sanal pazarlarından birinde yerinizi almış olursunuz.
Turkishexporter.net üyeliği aktif ve pasif olmak üzere iki şekilde gerçekleşmektedir. Pasif üyelik sadece site içerisinde kayıtlı yerli ve yabancı firma profillerini incelemenizi, taleplerini görmenizi sağlar. Alım taleplerinin detaylarına ve ithalatçı firmanın iletişim bilgilerine ulaşamazsınız.
Aktif üyelik ile farklı sektörlerdeki alım taleplerini rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Ücretli üyelerine sunduğu ücretsiz kredi kullanımıyla önceki dönemlere ait talepleri görebilirsiniz. Kendi sektörünüzle ilgili taleplere mail yoluyla çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ekonomi Bakanlığı’nın hibe destek programı kapsamında üyelik maliyetlerinin ise yüzde 70’ini iade alabilirsiniz.
Üyelik işleminizi bu linkten gerçekleştirebilirsiniz:Ücretsiz Üye Ol
Aktif üyelik firmanıza dünya pazarlarının kapılarını aralıyor. Oturduğunuz yerden yurtdışı müşteri portföyünüzü genişletiyorsunuz. Sektörünüzle ilgili her gün çeşitli alım taleplerine de e-posta adresinize gönderilen maillerle ulaşabiliyorsunuz.
İşte aktif üyeliğiniz firmanıza kazandırdığı avantajlar;
 • Üyelik bedelinin yüzde 70’i Ekonomi Bakanlığı tarafından destek hibe kapsamında iade ediliyor.
 • Yine üyelik bedelinin yüzde 20’si kurumlar vergisinden reklam gideri olarak düşülüyor.
 • Yüzde 18 KDV tutarı mahsubu sağlanıyor.
 • Yurtdışından 1,5 milyon kayıtlı firmanın kayıtlı olduğu web sitemizde reklamlarınız ücretsiz tasarlanıyor ve yayınlanıyor.
 • Ürünleriniz ile ilgili bilgiler, Google, Yahoo, Yandex gibi arama motorlarında üst sıralara yer alıyor.
 • Takip ettiğiniz sektörlerle ilgili alım talepleri günlük mail kutunuza geliyor. Böylece aracısız olarak ithalatçıyla firmayla doğrudan iletişime geçebiliyorsunuz.
 • Üyelik paketinizi kapsayan krediler sayesinde üyeliğinizden önceki alım taleplerine ulaşabiliyorsunuz.
 • Firma profiliniz ve ürünleriniz Arapça, İngilizce ve Rusça dillerinde sitemizde yer alıyor.
 • Turkishexporter.net üyelerine özel ‘etkin web’ uygulaması hizmetini sunuyor. Ürünleriniz 4 ayrı dilde oluşturulan web siteler aracılığı ile farklı pazarlara ulaşıyor.
Üyelik tipine göre sistem tarafından firmaya kredi miktarı tanımlanır. Sisteme ücretli üyelik gerçekleştiren firmalara üyelik bedelleri kadar kredi verilir. Bu kredi ile farklı sektörlerdeki alım taleplerini veya eski tarihli talepleri görebilirsiniz. Taleplerin kredi değerleri ise talebe göre değişkenlik gösterir.
Kredi sisteme ücretli üye olan firmaların geçmiş talepleri ve sektör dışındaki talepleri inceleme işlemlerinde gereklidir.
KOBİ A.Ş. Dış Ticareti Geliştirme Merkezi tarafından hazırlanan yurt dışı taleplerinin güncel olarak hazırlanıp e-posta ile ilgili ücretli üyelere gönderimine bülten denir.
 • Bültenler tamamen yurtdışı alım taleplerini içerir.
 • Talepler bize ulaşan tüm ürün detayları, (varsa) teslim ve ödeme şekilleri ile alıcı şirket iletişim detaylarının tamamını içerir.
 • Bülten 25 ayrı sektöre ayrılmıştır ve her bir bülten için ayrı ayrı üyelik yapılmaktadır.
 • Bültenler 13 yıldır yılın her günü yayınlanmaktadır.( resmi tatiller ile cumartesi,pazar hariç).
 • Günlük yayınlanır ve en güncel talepleri ( 1 ile 7 günlük ) içerir.
 • Alıcının verdiği ürünle ilgili detayları ve alıcının isim, tel, fax,e-mail, web adresi vb. iletişim bilgilerini kapsar.
 • Her sektör için ayrı ayrı düzenlenir ve sadece o sektörün taleplerini kapsar.
 • KOBİ İhracat Bültenleri özenle seçilmiş Türkiye`ye uygun ürün ve hizmet taleplerini içerir.
 • Genellikle bir kişiden oluşan dış ticaret biriminin onlarca saate mal olacak zaman kullanımı kısaltır ona konsantre talepler sunup bu birimin önünü açar.
 • Uzman kadromuzca derlenip düzenlenen belki de sizin hiç ulaşamayacağınız talepler, bu bültende size ulaştırılır; bu sayede en kısa sürede en çok yazışmayı yapmanızı yeni ülke ve pazarlara girmenizi sağlar.
Sitemizde dünyanın yüzlerce farklı noktasından binlerce alım talebi yayınlanıyor. Sektörünüzle ilgili, pazar oluşturmayı ve ihracatını yapmayı planladığınız ürünlerle ilgili taleplere üye olarak kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.
Talepler size mail yoluyla olarak kolayca ulaşıyor. Ayrıca kredi ile sektör dışındaki talepleri takip etme imkânı da sunuyoruz.
Sitemizde güncel ve reel talepler yayınlanır. Bu talepler, sisteme kayıtlı 1.5 milyon yabancı üye tarafından eklenmektedir.
Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı talep başlıklarını görüntüleyebilir. Talep detayları ve iletişim bilgileri ise sadece aktif üye ve kredisi olan üyeler görebilir.
Yurtdışında 1,5 milyon üyesi olan sitemize günde ortalama 200-250 talep bırakılmaktadır. Bırakılan taleplerin büyüklüğü ise yıllık 5 milyar doları bulmaktadır.
Whatsapp Destek