YAHYA USTA MAKINE A.S.


Türkiye

YAHYA USTA FİRMA PROFİLİ

Firmamız 1946 yılında kurulmuş olup genç Cumhuriyetimizin sanayileşme hamlesinde, Konya′da kurulan ilk müesseselerdendir.

Başlangıçta tarım alet ve makinelerinin tamir ve bakımı ile iştigal eden şirketimiz, ilerleyen yıllarda otomotiv yedek parça imalatına yönelmiştir. Zamanla makine parkını geliştiren firmamız buna paralel olarak ürün çeşitliliğini de artırmıştır. Halen bünyemizde sac metal kalıpçılığı, otomotiv yedek parça, hidrolik lift ve savunma sanayiine yönelik silah parçası ve askeri amaçlı römork ve gereçlerinin imalatı yapılmaktadır.

Şirketimizin ISO 9001:2000 Kalite Belgesi alımı konusundaki çalışmaları devam etmekte olup, müşterilerimize bundan böyle daha kaliteli hizmet sunmayı amaçlamaktayız.

Yahya Usta Makine Endüstri San. ve Tic. A.Ş. olarak dış ticaretin ülkemiz ekonomisi açısından büyük önem taşıdığını bilmekte ve ürünlerimizi sürekli olarak dış pazarlara sevk etmekteyiz. Başta Irak olmak üzere muhtelif Ortadoğu ülkelerine ayrıca Fransa, Almanya, Japonya, Bosna – Hersek, Etiyopya, Afganistan ve Azerbaycan gibi ülkelere ihracat yapmaktayız.

Devamını Oku