Todas Las Solicitudes

Para Importar

Para Exportación

Cómo Funciona

Con 24 años de experiencia en el centro de desarrollo de exportaciones, TurkishExporter es la empresa privada más antigua en su campo. Anualmente 90.000 y más oportunidades comerciales que contienen solicitudes de compra directas y actualizadas que no encontrará en ningún otro recurso. Servicio de envío de correos electrónicos relacionados con su sector con todos los datos de contacto de los compradores.

En nuestro sitio se publican miles de solicitudes de compra desde cientos de ubicaciones diferentes en todo el mundo. Puede llegar fácilmente a las solicitudes de su sector relacionadas con los productos que planea crear y exportar. Puede ver al instante las solicitudes en la página de flujo de boletín especialmente creada para usted. También ofrecemos la oportunidad de atender solicitudes fuera del sector con crédito.

Los Boletines de Exportación PYME incluyen solicitudes cuidadosamente seleccionadas de los productos y servicios propios de Turquía. Las solicitudes recopiladas y editadas por nuestro personal experto, a las que es posible que nunca llegue, se le entregan en este boletín; de esta forma, le permite realizar correspondencia para entrar en nuevos países y mercados lo antes posible.

¿Por Qué Unirse A Nosotros?

Con 24 años de experiencia en el centro de desarrollo de exportaciones, TurkishExporter es la empresa privada más antigua en su campo. Anualmente 90.000 y más oportunidades comerciales que contienen solicitudes de compra directas y actualizadas que no encontrará en ningún otro recurso. Servicio intensivo activo para cada miembro con el número de mensajes que exceden los 300.000 mensuales enviados a nuestros miembros.

Comercio Fácil

Operar con Turkishexporter ahora es más fácil. Regístrese ahora y comience a operar para satisfacer las solicitudes de todo el mundo

Solicitudes Sectoriales

Ser proveedor para las solicitudes sectoriales en el mundo, identificar los sectores que le definen y examinar las solicitudes en el mundo

Presentamos sus productos Lo Más Rápido a empresas Por Todo El Mundo.

EMPRESA
USUARIO
MENSAJE
PERFIL
ANUNCIOS
Ver Toda La Empresa
Exportar
historias de
éxito
VER TODAS LAS HISTORIAS DE ÉXITO

İhracatçılardan 2022 atağı; “Giriş ve gelişme bölümü tamam, artık sonuç kısmındayız”

Türkiye ekonomisine önemli katkıları bulunan ihracatçı firmalar, 2022’de hacimlerini artırmak için yatırımlarına devam ediyor. Yeni nesil ihracata dair gelişmeleri yakalamakta kararlı olan ihracatçılar teknolojik altyapılarını geliştirirken, manevralarında e-ihracata daha fazla önem veriyor. Henes Grup Genel Koordinatörü Fırat Tek, gelişen teknolojiye entegrasyon süreçlerinin meyvelerini vermek üzere olduğunun altını çizerken, “Giriş ve gelişme bölümü tamam, artık sonuç kısmındayız” diye konuştu. “İnsanlara ulaşma noktasında değişiklikler oldu” Medikal ürünleri başta olmak üzere, bilişim ve mobilya gibi sektörlerde ihracatçıyla yurt dışındaki müşteriyi buluşturan Henes Grup, e-ihracata yönelik dijital entegrasyonunu tamamlamayı hedefliyor. Dijital imkanları kullanarak Türkiye’nin ihracat hacmine daha çok katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Henes Grup Genel Koordinatörü Fırat Tek, “Yeni dünya düzeninde ticaretin pek çok dinamiği değiştiği gibi, insanlara ulaşma noktasında da pek çok değişiklikler oldu. B2B platformlarını önemsiyorum. Çok büyük bir katkısı olacak. Entegrasyonumuz bu anlamda nasıl olmalı diye çalışıyoruz. Giriş gelişme bölümleri tamamlandı, artık sonuç kısmındayız. Sahada çok daha aktif olacağız. Yavaş yavaş bilinirliğimiz ve güven endeksimiz artıyor” dedi. Türkiye’den dünyaya en kısa yol Amaçlarının Türk üreticinin ürünlerini dünyaya açmak olduğunu ifade eden Tek, “Henes Grup olarak, kurulduğumuz 2020’den bu yana, dış ticaret yapan bir firmayız. Yurt dışından talep toplayıp özellikle yurt içinden karşılamaya çalışıyoruz bu talepleri. Amacımız yurtdışı taleplerini toplayarak, Türkiye’deki üreticiyle buluşturmak. Burada biraz milliyetçilik yapıyoruz aslında. Bu, idealimiz bir noktada bizim” ifadelerini kullandı. Dijitalleşme ve e-ihracat Tek, e-ihracata ve dijital dönüşüme yönelik attıkları adımlar ve ticaretin yeni parametreleri hakkında ise şunları söyledi: “Büyük hacimli bir ihracat hareketi yaratabilmek için temeli TurkishExporter ile attık. TurkishExporter’ın da çabasıyla inşallah bu hedefimizi gerçekleştireceğiz. Şimdilik iki ülke ile ihracat çalışmalarımız oldu. Birçok ülkeden gelen talepleri görebiliyoruz, kendi içimizde değerlendirip muhataplarımıza dönebiliyoruz. 15’e yakın ülkeden şirketle TurkishExporter aracılığıyla iletişimimiz sürüyor. Bu görüşmeleri ticarete dönüştürmek için iletişimimiz devam ediyor.”

Fırat TEK - Genel Koordinatör

Ayberksan Plastik Kalıp Sanayi 2021 ihracat hedefini gerçekleştirdi, sıra 2022’de!

2004 yılından bu yana savunma sanayi, medikal, elektronik, kozmetik, otomotiv gibi birçok sektöre plastik enjeksiyon kalıp ve plastik üreten Ayberksan Plastik Kalıp Sanayi, 2022 hedeflerine hazırlanıyor. Hedef pazarlara güçlü giriş Birçok sektöre üretim hizmeti veren Ayberksan Plastik Kalıp Sanayi’nin İhracat Uzmanı Zeynel Emrah Yüksel, şirketin 2021 hedeflerini gerçekleştirdiğini dile getirdi. Yüksel, yeni hedefler doğrultusunda hazırlıklara başladıklarını ifade ederek, “Hedefimiz Almanya, Rusya, İtalya, Bulgaristan ve İspanya’nın başı çektiği hedef pazarlara giriş yaparak ihracat hacmimizi ve yıllık ciromuzu istikrarlı bir şekilde yükseltmektir” diye konuştu. “Özbekistan ile kısa sürede anlaşma yapmayı başardık” Şirketin ihracat hacmini artırmak için yaptıkları manevraları anlatan Yüksel, B2B e-ihracat platformları ile girdikleri pazarların altını çizdi. Daha önce aracı firmalar ile yurt dışına hizmet verdiklerini belirten Yüksel, şöyle konuştu: “Bu yılın 2. çeyreğinde kurulan ihracat birimi ile yurt dışından belirlediğimiz pazarlara hızla giriş yapmayı hedeflemiştik. Bu bağlamda B2B platformlarının başında gelen TurkishExporter’ın desteği ile hedef pazarlarımızdan olan Özbekistan ile kısa sürede anlaşma yapmayı başardık.” İhracatçıya tavsiye Yüksel ayrıca, ihracat yapma hedefinde olan şirketlere şu tavsiyede bulundu: “TurkishExporter bizim için uluslararası ticarette hem hedef pazarlardaki talepleri izlememizi sağladı, hem de anlık gelişen taleplere hızlı yanıt vermeyi kolaylaştırdı. Bu platform sayesinde sadece Avrupa’daki taleplere odaklı kalmayıp, Arap yarımadası ve Kuzey Asya ülkelerinden de talep aldık. İhracat yapmayı düşünen tüm firmaların mutlaka değerlendirmesi gereken bir platformdur.”

Zeynel Emrah Yüksel - İhracat Uzmanı

İki yıl önce kuruldu, pandemiyi fırsata çevirdi. “Stratejimizi e-ihracat üzerine kurduk, ihracatımız yüzde 100 arttı”

Koronavirüs salgınında kurulan Türkiye firması, yenilikçi stratejisiyle ihracat hacmini katladı. Ürünlerinin tamamını ihraç eden Han-Mach Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilmi Ermihan, kuruluştan bu yana geçen iki yılda yaklaşık 20 ülkeye ihracat yaptıklarını belirtti. Ermihan, “Geçtiğimiz iki yıl içerisinde ihracat stratejimizi mevcut müşteri portföyümüz ve e-ihracat sitelerinden bulduğumuz talepler üzerine kurduk. Bu da ihracat kapasitemizi pandemi şartlarına rağmen yüzde 100 artırmamıza yardımcı oldu” diye konuştu. Başarının dijitalde olduğunun altını çizen Ermihan, e-ihracat portalı TurkishExporter’ın, ticaret hacimlerine olan katkısını şöyle anlattı: “Her geçen gün kendini yenileyen bir sistem kurulduğu için, firmaların ihracat potansiyelini artıracağı kanaatindeyim. Kurulduğumuz yıllarda 3-4 ülkeye düşük miktarlarda ihracat yaparken şu anda eski portföyümüze ek olarak 10 yeni ülkeye daha ihracat yaptık.”

Hilmi ERMİHAN - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Onlarca ülkeye otomotiv yedek parçası gönderiyor, hedef Afrika pazarı; “İhracatımızı yüzde 20 büyüteceğiz”

Otomotiv sektörüne yedek parça tedariki sağlayan Türkiye firmaları, ihracatı artırmak için yatırımlarını sürdürüyor. 30 yıla yakındır onlarca ülkeye yedek parça ihracatı yapan EDT Otomotiv’in sahibi Egemen Çolpan, Afrika pazarındaki müşteri portföyünü artırmayı hedeflediklerini söyleyerek, “İhracatta yıllık bazda yüzde 15-20 büyüme hedeflemekteyiz” dedi. Hedef Afrika, amaç ihracatta yüzde 20 büyüme Otomotiv yedek parça sektörü dünyaya açılmayı sürdürüyor. 1992’den bu yana ağırlıklı olarak ağır vasıta yedek parça tedarik ve pazarlaması konusunda çalışan EDT Otomotiv, Afrika pazarında büyümekte kararlı. EDT Otomotiv’in sahibi Egemen Çolpan, Türkiye’nin 81 iline parça tedarikinin yanı sıra, ana hedeflerinin yurt dışı pazarlarda büyümek olduğunu söyleyerek, “Bugüne kadar Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya ülkelerine ihracat yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Hırvatistan, Polonya, İngiltere, İspanya, İtalya, Kosova, Sırbistan, Hollanda, Macaristan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Ürdün, Zambiya, Fildişi Sahilleri, Kenya, Nijerya, Mauritius, Gana, Uganda, Bangladeş gibi ülkelerle ticaretimiz sürüyor. Özellikle Afrika pazarındaki müşteri portföyümüzü artırmayı hedefliyor, yatırım ve çalışmalarımızı artırıyoruz. Bu bağlamda, TurkishExporter’ın katkılarıyla, şu anda çalıştığımız ve diğer bölgelerde bilinirliğimizi artırmayı ve kalıcı olmayı amaçlıyoruz. Yıllık bazda ihracatta %15-20 büyüme hedefliyoruz” diye konuştu. “Sağlam adımlarla ilerliyoruz” İhracatlarını artırma ve yurt dışı pazarlardaki paylarını büyütme konusundaki çalışmalarını anlatan Çolpan, e-ihracatın önemini vurguladı. Müşteriyi bulma ve ihtiyaçlarını doğru tespit edebilme konusunda attıkları adımları ve geliştirdikleri vizyonu, Çolpan şöyle anlattı: “TurkishExporter’dan sonra özellikle Afrika’da daha çok ülke ve müşteri ile iletişime geçme olanağına sahip olduk. Mevcut müşterilerimizden ve potansiyel müşterilerimizden daha fazla geri dönüş almaya başladık. Potansiyel müşterilerimize kendimizi tanıtabilme olanağı bulduk. Yeni müşteri bulma ya da müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru tespit edebilme imkanına sahip olduk. Sadece Afrika değil, çalıştığımız tüm bölgelerde; Avrupa’da, Orta Doğu’da TurkishExporter farkını gördük. Hedeflerimize sağlam adımlarla, TurkishExporter ile beraber ilerlemekteyiz. Tüm dünyanın zor zamanlardan geçtiği bu zamanlarda yeni pazarlara açılma konusunda güç alacağımıza inancımız sağlam.”

Egemen ÇOLPAN - Firma Sahibi

Dünya'nın 70 ülkesine endüstriyel mutfak ürünleri ihraç ediyor.

1993 yılında İstanbul'da kurulan Pimak Profesyonel Mutfak, Amerika Kıtasın’dan Avrupa’ya, Orta Doğu’dan Asya’ya ve Afrika’dan 70 ülkeye ihracat yapmakta. Yurt dışındaki müşterilerle sıcak temasın neredeyse sıfıra indiği pandemide alternatif müşteri kanalları aradıklarını ifade eden Pimak CEO'su Rıza Ergün, ihracatçı firmalar için dijitalleşmenin ve e-ihracatın önemini vurguladı. İhracatın ülke ekonomisi için öneminin farklında olduklarını ve bu yönde üstlerine düşeni yaptıklarını belirten Rıza Ergün, "Dünya ile entegre olmanın ve rekabette ayakta kalabilmenin en önemli unsuru kaliteli ürünler üretmekten geçiyor. İhracat yaptığımız 70 ülkede, müşterilerimizin beklentilerini analiz ederek üretim yapmak, bu noktada çok önemli. Pandemi gibi tüm dünyayı etkileyen ve ticaretin sekteye uğradığı bir dönemde dahi e-ihracat çalışmalarıyla potansiyel müşterilerimize ulaşmaya çalıştık. B2B e-ihracat platformu TurkishExporter ile de ihracatımıza hız kattık. Bundan sonraki dönemde de ihracatı artırmak için 250'den fazla çalışanımızla soğutma ekipmanlarından pişiricilere, piliç çevirme makinelerinden döner ocaklarına ve kafeterya ekipmanlarına kadar, 800'den fazla ürünle dur durak bilmeden çalışmaya devam edeceğiz." dedi. Dijitalde olmak tüm üreticiler için hayati. Dijital platformlarda boy göstermenin pandemiyle birlikte daha da önemli hale geldiğini söyleyen Rıza Ergün, "Pimak olarak uzun yıllardır dijital platformlarda varlığımızı koruyoruz. Ancak ticaret fuarlarının yapılmadığı ve seyahat yasaklarının geldiği bir dönemde bunlar da yeterli olmuyor. TurkishExporter üzerinden tanışma fırsatı yakaladığımız ithalatçılarla pandemi dönemini daha verimli geçirdik. Uluslararası arenada yer almak isteyen Türk üreticilerin mutlaka e-ihracat alanında yatırım yapması gerekiyor. Sadece üretime odaklanarak dijital çağın zorunluluklarını unutmamak gerekir." ifadelerini kullandı. Afrika endüstriyel mutfak ürünlerinde bakir bir pazar. Uluslararası endüstriyel mutfak ürünleri sektörüyle ilgili de bilgi veren Rıza Ergün, "Bu alandaki en büyük rakiplerimiz İtalya, Fransa, İspanya ve Çin'deki şirketler. Gerek ürün kalitesi gerekse de ulaşılabilirlik açısından endüstriyel mutfak alanının tüm alt sektörlerinde rekabeti sürdürüyoruz. E-ihracattan aldığımız güçle rekabeti farklı bölgelere taşıdık. Afrika kıtası bu konuda yatırıma oldukça elverişli ve büyük bir potansiyele sahip. Bizim de Zambia, Tanzanya ve Gana gibi Afrika'nın birçok ülkesinde satış mağazalarımız bulunmakta. Bu bölgelerden yeni müşteriler bulmamızda da e-ihracatın katkısı yadsınamaz." dedi. 11 ülkede mağaza açtı. 81 ilde bayilik ağı kurduklarını ve 100'ü aşkın geniş bir servis ağına sahip olduklarını söyleyen Rıza Ergün, "Profesyonel mutfak ekipmanları, soğutma ekipmanları, çamaşırhane ekipmanları, ocaklar, ekmek kızartma makineleri, servis arabaları, yoğurma makineleri, et kıyma makineleri ve tavuk ızgara makinelerini dünyanın hemen her ülkesine ulaştırabiliyoruz. Bayilerimizle Türkiye’nin her noktasında halkımıza hizmet verirken, yurtdışında ise 11 ülkede mağaza açarak geniş bir coğrafyaya yayıldık." şeklinde konuştu.

Rıza ERGÜN - CEO
Soporte Whatsapp