Opet Madeni Yağları’ndan 3 kıtaya madeni yağ ihracatı!

Volkan UYGUR- Yurt Dışı Pazarlar Satış Müdürü

Opet Madeni Yağları’ndan 3 kıtaya madeni yağ ihracatı!

Opet Madeni Yağları, ürettiği madeni yağ ve oto bakım ürünlerini 3 kıtada 30’dan fazla ülkeye ihraç ediyor. İzmir Aliağa’da bulunan yüksek teknolojili fabrikasında yıllık 60 bin ton madeni yağ üretim kapasitesine sahip Opet Madeni Yağları, daha fazla ihracat fırsatı için dijital ihracat platformlarına ağırlık vererek, TurkishExporter’ın dünya çapında sunduğu iş ağına dikkat çekiyor.

“Uluslararası pazarlarda şirketimizi çok iyi noktalara getirdik”

Opet Madeni Yağları, uluslararası pazarda rekabetçi çizgisini büyüterek gelişimini sürdürüyor. 30’dan fazla ülkeye oto bakım ürünleri ve madeni yağ ihraç eden Opet Madeni Yağları’nın Yurt Dışı Pazarlar Satış Müdürü Volkan Uygur, dört yıl öncesine kadar lokal faaliyetlerde bulunan bir firma olduklarını belirterek, “Uluslararası pazarlarda şirketimizi çok iyi noktalara getirdik. Çok farklı servisler oluşturduk. TurkishExporter platformunda devlet teşvik ve desteklerinden faydalanılabildiğini keşfettik. Yani, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunu teşvik edip destek veriyorsa bu platformda bir keramet vardır diyerek yola çıktık. 30’un üzerinde ülkeye aktif olarak ihracat yapıyoruz. Benzeri platformları da değerlendirerek TurkishExporter’a üye olmaya karar verdik. Burası, direkt satın alma taleplerinin düştüğü çok canlı bir platform. Her gün sayısız kontak bulabilirsiniz. Uluslararası büyük bir networke ulaşmanızı sağlıyor. Bunu çok kıymetli buluyorum.” diye konuştu.
“Türkiye için çok fırsat var”
Uygur, dünyadaki güncel konjonktürün Türkiye için fırsatlarla dolu olduğunun altını çizerek, “Türkiye’nin gelecekte önemli bir üretim noktası olacağını düşünüyorum. Artık ülkeler kendilerine daha yakın pazarları üretim merkezi olarak tercih etmeye başladılar. Türkiye’nin jeopolitik avantajını ve fırsatları çok iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

“Avrupa’nın en yüksek teknolojili fabrikalarından biri”

Opet Madeni Yağları Tesis Grup Müdürü Gökhan Uysal ise firma hakkında şu sözleri dile getirdi:
“Şirketimiz insana ve teknolojiye yatırım yapan bir şirket. Fabrikamız sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın da madeni yağ üretiminde en yüksek teknolojiye sahip fabrikalarından biri. Opet Madeni Yağları, ROM ismiyle kurulduğu 1966 yılından bu yana gelişerek büyüdü. Bugünkü yapısına Opet’in 1996’daki katılımı ve Koç Holding’in 2002 yılında ortaklığa dahil olmasıyla ulaştı. Tam otomasyona sahip Aliağa fabrikamızda tek vardiyada yıllık 60 bin ton madeni yağ üretim kapasitesine sahibiz. Koç Holding gibi büyük bir grubun bünyesinde bulunmak müşterilerimiz açısından da oldukça önemli.”

Просмотреть Другие Истории