UZUNYAYLA INSAAT LTD. STI.

Türkiye
year 9 YIL

1983 yılında fotoğrafçılık yaparak ticaretle tanışan Uzunyayla Şirketler Grubunun yönetim kurulu başkanı M.Ali UZUNYAYLA 6,5 yıllık devlet memuriyeti hizmetinden de ayrılarak 1991 yılında ilk şirketi olan Uzunyayla inşaatı kurdu.

İnşaat, Yol, Baraj, Konut, Altyapı ve Üstyapı alanında çalışmalarına devam eden Uzun yayla Grup, bölgesinde kurmuş olduğu ilk sanayi tesisleri ile de çalışmalarına devam etmektedir.

Bugüne kadar Türkiye ‘nin muhtelif yerlerinde İzmir’de, Ankara’da, Bingöl’de, Mersin’de Konut ve Fabrika inşaatlarını tamamlayan Uzunyayla Grup, çalışmalarına ağırlıklı olarak sanayi alanında devam etmektedir.

1996 yılında Gülbahar Barajının yapımını üstlenmesiyle Baraj alanındaki ilk deneyimini gerçekleştirmiştir.1996 yılında Bingöl’de Genç Tuğla fabrikasını kurarak Bingöl, Muş, Erzurum, Elazığ, Tunceli illerinin Tuğla ihtiyacını karşılamak üzere sanayi alanındaki ilk yatırımını gerçekleştirmiştir.

2003 yılında “Deprem öldürmez kalitesiz yapılar hayatları söndürür.”bilinciyle biri Bingöl diğeri Elazığ’da olmak üzere 2 Adet Hazır Beton Santralini kurarak piyasanın hazır beton ihtiyacını karşılamıştır.

Sanayi alanında kaliteyi ilke edinen Uzunyayla Grup müşteri memnuniyetini en üst düzeyde karşılamak için kayadan beton malzemesi üretmek üzere 2003 yılında kırma eleme tesislerini faaliyete geçirdi.

2009 yılında Yapı Beton bünyesinde kurmuş olduğu kilitli taş ve bordür tesisleriyle bölgenin kilitli taş ihtiyacını karşılamaya devam etmektedir.

2009 yılında EPDK’ dan almış olduğu11,110 MW kurulu gücündeki Elektrik Üretim Lisansı ile yıllık 40.000.000 kw/saat Elektrik üretmek üzere Ülkemizin enerji ihtiyacını göz önünde bulundurarak Bilaloğlu Regülâtörü ve HES Projesinin inşaatına başlamış bulunmaktadır. 2012 yılında işletmeye alınacaktır.

Halen İzmir Narlıdere’de Uzunyayla Evleri Sitesi adı altında kendi mülkiyeti olan 135 Adet konut işini kısmen tamamlamış olup çalışmalarına devam etmektedir. 2009 yılında Ankara İli Gölbaşı ilçesinde 22 dönüm üzerinde kurmuş olduğu fabrika ile 2012 yılında yeni yatırımlar planlanmaktadır.

Devamını Oku
Konum