DERYA YUMURTA LTD. STI.


Türkiye

DERYA YUMURTA FİRMA PROFİLİ

1983 yılında Necip Pala tarafından 45.000 adet tavuk kapasiteli yumurta kümesleri ve 70.000 adet civciv kapasiteli yarka kümesleri ile yumurta tavukçuluğu alanında faaliyet vermek üzere kurulmuştur. 1990 yılında kapasitesini 75.000 adete, 1996 yılında da 90.000 adet tavuğa çıkartmıştır.

2000 yılından itibaren gelişen dünya teknolojileri ışığında şirketimiz bütün tesislerini yenilemiş, tam otomatik yemleme, havalandırma ve yumurta toplama sistemlerine sahip üretim tesislerini faaliyete geçirmiştir. Böylece yumurta tavuğu kapasitesini 200. 000 adete çikartan Derya Tavukçuluk yenilediği ve kapasitesini arttırdığı yem tesisi, yumurta paketleme tesisi, yumurta depolama üniteleri ve soğuk hava depolarıyla faaliyet alanını genişletmiştir.

Son derece titiz çalışmalar yaparak hazırlanan yem rasyonları sonucunda ürettiği yumurta lezzeti ve kalitesiyle piyasada ayrı bir yer edinen şirketimiz, bu kaliteyi 2004 yılında aldığı deryum markasıyla tescillemiştir. 

2005 yılından beri de Deryum markasıyla pek çok ülkeye yumurta ihracatı yapmaktadır. Ayrıca 2011 yılında da Derya Yumurta İth. ve Ihr. Ticaret Ltd. Şti.'yi kurmuş, o zamandan beri de ihracatını  bu şirket üstünden yapmaktadır.

Şirketin yönetim Kurulu Üyesi Derya Pala aynı zamanda Türkiye Yumurta Üreticileri Merkez Birliği(Yum-Bir) başkanlığı görevini de yürütmektedir.

Devamını Oku