OTANTİK TEKSTİL İHRACAT HACMİNİ ARTTIRDI!

Mehmet SADIK- İhracat Uzmanı

Otantik Tekstil LTD. ŞTİ., kadın & erkek hazır giyim alalında farklı ürün gruplarında kendi bünyesinde imalat yaparak tekstil sektöründe öncü olan firmalardan birisidir. Sektördeki son teknolojiyi yakından takip ederek üretimine her geçen gün artı bir değer katan Otantik Tekstil LTD. ŞTİ. farklı ürün gruplarında imalat yapmakta ve dönemsel değişen taleplere göre üretim kapasitesini artırarak talebin yoğun olduğu gruplara göre ayarlayabilmektedir.
2007 yılında Antalya’da ihracat yapmaya başlayan Otantik Tekstil LTD. ŞTİ. 2011 yılında operasyonel süreçleri İstanbul’a taşınmış ve 2011 yılından beri sadece ihracata odaklanarak dünyanın dört bir yanına üretim yapmaktadır.
14 yıldır dünya için üretim yaparak başarılı ihracatlar gerçekleştiren Otantik Tekstil LTD. ŞTİ.’in ihracat uzmanı ve e-ticaret direktörü Mehmet Sadık e-ihracat alanında TurkishExporter ile çalıştıklarını belirtti. “Kullanıcı dostu ara yüzü ile birçok farklı pazarlama yöntemini içerisinde bulabileceğimiz bir platform. Hem sektöre göre filtre edilmiş taze talepleri görebiliyoruz hem de konşimento veri tabanı ile doğrudan ilgili firmalara pazarlama girişimlerinde bulunabiliyoruz.’’
Dünya markası olma hedefi doğrultusunda başarılı stratejiler geliştiren Otantik Tekstil LTD. ŞTİ. Exve Exclusive markasını kurarak ürünlerini bugüne kadar 55’in üzerinde farklı ülkeye ihraç etmiştir. İhracatta ulaştığı ülke sayısını da hızla artırmak, bu pazarlardaki hacmi artırmak ve Türk markasını daha geniş coğrafyalara yaymak için etkili projeler üretmeye devam etmektedir.
Pandemi sürecinde tekstil sektöründe dijital süreçlerin önemini vurgulayan Otantik Tekstil LTD. ŞTİ. ihracat uzmanı Mehmet Sadık;
“Henüz yüzde bazında baktığımızda e-ticaret, toplam ticaret hacminde geleneksel ticaret yöntemlerine göre zayıf gözükse de özellikle yaşadığımız pandemi sürecinde dijital süreçlerin yaygınlaşması çok daha hız aldı. Biz B2B platformları etkin kullanmaya yönelik stratejiler gerçekleştiren bir firmayız. Ancak bu önümüzdeki süreçte çok daha etkin B2B platformları kullanarak e-ihracat yardımı ile ihracat hedeflerimize nasıl daha hızlı ulaşabiliriz onları planlıyoruz.’’
Tekstil sektöründe son gelişmeleri yakından takip ederek yeni yatırımlar yapan ve ihracattaki hedeflerini de büyüten firma bu alanda e-ihracat B2B platformu olan TurkishExporter’ı aktif olarak kullanan Tekstil ihracat uzmanı Mehmet Sadık kullanıcı deneyimini de aktardı.
“İlk önce TurkisExporter’a girerek siteyi güzelce incelemelerini ve taleplere göz atmalarını dilerim. Kendi sektörleri için yeterli talep ve bir iş potansiyeli görmeleri takdirinde bir yetkili ile iletişime geçmelerini mutlaka öneririm. Yetkili TurkishExporter personeli gerekli olan tüm detayları paylaşacaktır. Eğer üye olan firma ihracat yapma konusunda istekli ise ve sektör olarak yeterli talep görüyor ise ödeyecekleri ücreti çıkarabileceklerini düşünüyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Diğer Hikayelere Göz Atın